1. ЗАСТОСУВАННЯ МІШКОВИХ ФІЛЬТРІВ МТЖ- 3,5-01-3У ПРИ ФІЛЬТУВАННІ СИРОПУ З КЛЕРОВКОЮ

Мішкові фільтри МТЖ-3,5-01-3У призначені для фільтрування сиропу з клеруванням і забезпечують фільтрування з вмістом сухих речовин до -70÷72 %.

Продуктивність фільтра, при фільтруванні сиропу з клерівкою, у перерахунку на буряк, що переробляється, становить –550…600тонн/сутки. Площа поверхні фільтрування кожного фільтра – 3,5м2.

5.1. ТЕХНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ФІЛЬТРУ МТЖ-3,5-01-3У

Площа поверхні фільтрування, м2. 3,5
Робочий тиск: МПа (кгс/см2)
-фільтрування 0.6 (6)
-пневмоуправління 0.6 (6)
Робоча температура,  проС 95
Кількість фільтрувальних елементів,  шт. 10
Габаритні розміри, мм:
– діаметр 950
– висота 1400
– ширина 1240
Маса, кг 600

5.3. ОПИС І ПРИНЦИП РОБОТ

Патронний фільтр МТЖ 3,5-01-3У призначений для фільтрування сиропу та клерувань, як цукробурякового, так і сирцевих виробництв, при фільтруванні через голкопробивну тканину (мішок).

Фільтр являє собою вертикальну зварену посудину з конічним днищем та еліптичною кришкою (можливе виготовлення з еліптичним днищем). Відкривання кришки здійснюється за допомогою підйомного противагового механізму. Ущільнення корпусу з кришкою здійснюється гумовою прокладкою, поміщеною в паз корпусу. Затискач прокладки, а також з’єднання фланців корпусу та кришки здійснюється за допомогою відкидних швидкознімних болтових затискачів.

Всередині корпусу, в посадкові отвори рорванду, встановлюються каркаси фільтрувальних елементів, виготовлені з нержавіючої сталі. Усередину кожного каркаса, що служить захисною оболонкою, вставляється голкопробивна фільтрувальна тканина (мішкового типу), яка з ущільнюючою прокладкою на фланці, притискається спеціальними притисками в посадкове місце. У фільтрі встановлено 10 прим. фільтрувальних елементів. Для фільтрування застосовується голкопробивна фільтрувальна тканина з пропускною здатністю на 10,25,50,100 мкм.

На кришці фільтра розташовано: штуцер для манометра, штуцер для випуску повітря. Для встановлення фільтра на фундаменті до обичайки корпусу приварено чотири опорні лапи.

У верхню частину корпусу через штуцер, що підводить, уварений у рорванді корпусу, подається нефільтрований продукт. У міру заповнення густий розчин (сироп і клерування) надходить у фільтрувальний елемент (мішок). Після заповнення верхньої частини фільтру розчином відбувається процес фільтрування. Профільтрований продукт надходить у нижню частину корпусу фільтра і через штуцер, що відводить, направляється до збірки фільтрату.

Фільтр працює безперервно і лише з інтервалом 12÷24 години зупиняється на повну заміну фільтрувальної тканини. Подальше використання фільтрувальних мішечків неефективне, оскільки, це різко зменшить продуктивність фільтра. Для заміни фільтрувальних мішків необхідно закрити набірний вентиль. За допомогою подачі стисненого повітря у верхню частину корпусу, через штуцер розташований у трубопроводі, що підводить нефільтрованого соку, витісняємо залишки рідини, потім відкрити штуцер для скидання тиску. Після цього закривають випускний вентиль і закручують кріплення кришки. Підйом кришки здійснюється за допомогою противаги розташованого з тильного боку корпусу. При необхідності внутрішню частину корпусу рорванду та днища промивають. Залишки промию відводяться через додатковий штуцер, розташований у конусі корпусу фільтра.

Необхідність застосування фільтрувальної тканини, кількість та черговість виконання окремих операцій може змінюватись в залежності від конкретних умов та вимог технологічного процесу.

5.4 Запорна арматура

За бажанням замовника, мішковий фільтр МТЖ 3,5-01-3У може