Водокольцевой вакуумный насос ВВН и Водокольцевой компресор ВК — группа вакуумных насосов с одинаковым принципом действия.
Водокільцевий вакуумний насос ВВН (ВК) – всі ці насоси мають однаковий принцип роботи – розрядження створюється водяним кільцем. Основною відмінністю водокільцевих насосів ВВН є продуктивність, а також деякі особливості конструкції та застосування. Оскільки найпоширенішим типом насосів вищевказаної категорії є водокільцевий вакуумний насос ВВН, далі ми розглядатимемо всі аспекти, пов’язані з ремонтом, взаємозамінністю та принципом дії вакуумних водокільцевих насосів на прикладі насоса ВВН.
Водокільцевий вакуумний насос ВВН застосовується для створення вакууму повітря газу, який не розчинний у воді. При виготовленні проточної частини насоса з нержавіючої або корозійно-стійкої сталі водокільцевий вакуумний насос ВВН може використовуватися в агресивному середовищі.
Водокільцевий вакуумний насос ВВН (ВК) відновлення, ремонт або придбання нового? вакуумного насоса ВВН (ВК) перед керівниками підприємств стоїть дилема придбання нового насоса ВВН або ремонт існуючого. ремонту насоса ВВН обійдеться не більше 40% від ціни придбання нового водокільцевого вакуумного насоса ВВН.
Ремонтувати насоси ВВН у Сумах
Водокільцевий вакуумний насос ВВН (ВК) – пристрій та принцип роботи.
За рахунок того, що центр робочого колеса зміщений від центру осі корпусу насоса ВВН (розташоване ексцентрично), утворюється так зване водяне кільце. Тобто, при обертанні робочого колеса його лопаті поринають у водне кільце і виходять із нього. В результаті такої конструкції при обертанні між лопатями колеса створюється деяке розрядження і утворюється вільний від води об’єм. Далі, через всмоктувальне вікно, всмоктується газ, а при подальшому провертанні лопат газ стискається водним кільцем і витісняється з корпусу насоса ВВН через нагнітальне вікно. Відповідно від стиснення повітря (газу) температура водяного кільця підвищується і насос безперервно подається вода. Гідро-газова суміш, що нагрілася, потрапляє у водовідділювач, де і відбувається відділення газу (повітря) від води. Тобто вода у водокільцевому вакуумному насосі ВВН виконує подвійну функцію: охолоджує насос і служить якимось гідротранспортом газу.
Водокільцевий вакуумний насос ВВН (ВК) – етапи проведення ремонту на підприємстві ПВКП «Терра».
Розглянувши принцип роботи вакуумного водокільцевого насоса ВВН, Ви, як технічно грамотна людина, вже можете спрогнозувати майбутній ремонт вузлів насоса ВВН. Сучасне обладнання заводу та досвід фахівців ПВКП «Терра» дозволяє відновлювати насоси ВВН (ВК) практично з будь-якого стану. Природно, чим важчими були умови експлуатації та міжремонтний інтервал насоса, тим більшими будуть трудовитрати і вартість ремонту вакуумного водокільцевого насоса ВВН. Але при цьому треба не забувати, що відновлення Вам обійдеться значно дешевше за придбання нового насоса. Ремонт водокільцевого вакуумного насоса ВВН у компанії ПВКП «Терра» умовно ділиться на наступні етапи: • повне розбирання насоса ВВН; очищення всіх вузлів насоса ВВН від накипу та корозії; і каналів у лобовинах насоса ВВН;
• проточка боковин корпусу насоса;
• проведення наплавлення в місцях вироблення та подальша мехоробота до встановлених розмірів;
• відновлення геометрії ротора насоса;
• відновлення лопаток робочого колеса, у тому числі із застосуванням спеціального зварювання по чавуну та/або із застосуванням дворівневих полімерних композитних матеріалів.
• заміна підшипників;
• ґрунтовка всіх вузлів насоса ВВН спеціальними полімерними, багатошаровими ґрунтовками;
• збирання та фарбування насоса ВВН;
• доставка насоса замовнику.